AVALEHT
KUTIMUTI NOORTELAAGER

Uudised
Vahetuste kava
Laagri info
Registreerimine
Pildid laagrielust
Videod laagrielust
Personal
Arhiiv
LAULASMAA PUHKEKESKUS
ASUKOHT
KONTAKT

 

                           

KUTIMUTI NOORTELAAGER
KutiMuti Noortelaager Haridus- ja Teadusministeeriumi tegevusluba nr.1.1-3/19/81-1, välja antud 05.aprill 2019.
Laager tegutseb 1996. aastast Laulasmaal.
Laagri korraldaja:

OÜ Bestring KML 
Reg kood: 10613560, 
Postiaadress: 
Kaisla 11, Tallinn 13516

Asukoht- Harjumaa, Keila vald, Laulasmaa küla, Lohusalu tee 4
Lohusalu poolsaare looduslikult kaunis männimetsaga piirnev mererand.
Laagrimaja on ehitatud 1977 aastal. Renoveeritud täielikult 2010 aastal.
Majutus- naridega toad  kolmele, kuuele ja 12-le inimesele. Majas on eraldi poiste ja tüdrukute duširuumid ja puuküttega leilisaun. 
Toitlustamine
- laagrit toitlustavad meie oma kokad tunnustatud laagriköögis, menüüs on kolm korda päevas soe söök, lisaks õhtuoode.
Kasvatajateks
on pedagoogid ja  tudengid Tallinna Ülikoolist- ja Pedagoogilisest Seminarist, Tartu Ülikoolist ja Viljandi Kultuuriakadeemiast noorsootöö, pedagoogika, teatri- ja tantsuõppe  erialadelt.
Laagri vanemkasvatajad ja laagri juhataja on noorsootöö eriharidusega pedagoogid. Kõik kasvatajad on läbinud erialakoolituse ja  omavad  vastavat tunnistust.      
Päevaprogramm: lähtume eelkõige soovist arendada ja kujundada intelligentset, kultuuritarbimise harjumusega ja tervet noorsugu- meie laager on sobilik aktiivsetele ja loovast tegutsemisest huvitatud lastele ja noortele. KutiMuti programm sisaldab palju sportlikke ja vastupidavusliku suunaga huvitavaid ühisettevõtmisi, samas on päevaprogrammis igakülgselt arendav loovtegevus: draamaõpetus, tantsu- ja laulutunnid. Programm kannab endas eluks vajalike sotsiaalsete oskuste ja iseseisvuse  harjutamist.  
Vahetused
toimuvad ka sügis-talvistel koolivaheaegadel. Nende kohta saadetakse eraldi info huvilistele.
Aastaringsed üritused
: KutiMuti Noortelaager on ainuke laager, kus aastaringselt tegutseb laagri näitlemishuvilistest moodustatud KutiMuti draamastuudio. Stuudio korraldab alates 2003. aastast populaarset vabariiklikku koolinoorte teatrifestivali Teenifest.
Õpilasmaleva rühm:
laagri juures tegutseb 2003. aastast malevarühm, kes hoiab korras meie laagri territooriumi ja abistab kokka köögi ettevalmistustöödes. Muru niitmine, teede pühkimine, lillede kastmine, puude ladumine, maja korrashoid- need on tööd, mida meie tublid malevlased teevad laagri juures. Lisaks saab taskuraha teenida kohalikes supelrandades jäätise müügiga.
Traditsioonid
laagris: laagripulmad, rebaste ristimine, minirogain, jalgsimatk koos seiklusülesannetega, olümpiamängud, külastuspäeva kontsert koos iga vahetuse oma lavastuse ja tantsuga,  kirjasõprade postkast, raudkuti ja raudmuti mitmevõistlus,  seiklusrada, laagrisuve matused ja palju muud põnevat…