AVALEHT
KUTIMUTI NOORTELAAGER

Uudised
Vahetuste kava
Laagri info
Registreerimine
Pildid laagrielust
Videod laagrielust
Personal
Arhiiv
LAULASMAA PUHKEKESKUS
ASUKOHT
KONTAKT

 

 
KUTIMUTI NOORTELAAGRI UUDISTE ARHIIV 
16.12.2020 Vabariigi valitsuse otsuse kohaselt laagrite korraldamine piirangute perioodil ei ole kahjuks võimalik ega lubatud ning talvelaagrit traditsioonilisel talvisel koolivaheajal ei toimu. Kui olukord muutub paremaks, siis kaalume talvelaagri korraldamist veebruarikuu vaheajal!
15.05.2020 Meil on heameel teavitada teid laagrisuve ametlikust avamisest:
Vabariigi valitsuse kommunikatsioonibüroo ametlik teade leevenduste kava kohta 14.05.2020: Lubada alates 12. juunist lastelaagrid ja õpilasmalevad tingimusel, et korraldaja tagab, et järgitakse: kuni 300 inimese piirangut; grupipiirangut kuni 20 inimest; desinfitseerimisnõuete täitmist vastavalt terviseameti juhistele.

Niisiis, laagrivahetused tulevad, oluline, et kodukorra reeglites juhindume terviseameti korraldustest ja väldime kõigi võimalike vahenditega uue nakkusepuhangu teket.
Seega, laagrisse juba registreerunud, kuid veel sissemaksu mitte teinud lapsevanemad saavad nüüd koha kinnituseks teha sissemaksu.
Loodetavasti teeb ka Tallinna linn lähinädalatel oma otsuse laagrituusikute toetamise kohta ja seejärel saame sellegi uudise kodulehele üles riputada.
KutiMuti laagri rõõmsameelne ja innukas meeskond on teinud tublilt ettevalmistusi, ikka selleks, et laagrisuvi tuleks tõeliselt sisukas, arendav, seiklusi, aktiivset liikumist, kultuuri ja loovust täis! Uued põnevad õpikojad, tegevused ja mängud ootavad!
Olge hoolsad, järgige tervise hoidmise reegleid ja püsige ikka terved ja reipad!
Kohtume peagi Laulasmaal!
27.04.2020  Eesti Vabariigi valitsuse strateegiaplaanides on ikka ka sel suvel lastelaagrite avamine Eestis...seda muidugi juhul kui Covid-19 taandub.
Ja eelmisel nädalal sõlmisime laagri ja haridusministeeriumi vahel lepingu meie suvisteks laagrivahetusteks.
Millal konkreetse laagrite avamise kuupäevaga otsus tehakse ja täpsemalt millistel tingimustel laagrite tegevus toimuma hakkab, hetkel ei oska keegi öelda, eeldame et peale 20.maid saame selguse.
Meie oleme KutiMuti Noortelaagri avamiseks Laulasmaal kõik ettevalmistused teinud ja oleme nüüd positiivse otsuse ootuses.
Kui konkreetne otsus on haridusministeeriumilt tulnud, siis teavitame kõiki laagrisse registreerunuid!

Seniks info uutele registreerijatele peale ankeedi saatmist saabub teile automaatne sissemakse arve, mida palume mitte maksta enne kui vastav konkreetne otsus laagrite kohta on tulnud ja me saadame sellekohase teate.
PS: Ja päris paljud lapsevanemad on juba registreerinud või avaldanud soovi seoses oma suvise töögraafikuga panna laps kogu suveks laagrisse.
Palume siinjuures tõsiselt kaaluda seda otsust- pikem vaheaegadeta laagrisolemine ei pruugi mõjuda lapse psüühikale hästi, samuti nagu hetkel ka sotsiaalses isolatsioonis kodusistumine. Jäägem mõõdukaks ja andkem lastele ka puhkamiseks aega!

Olgem terved ja käitugem nii, et me peagi saame nautida taas sisukat ja rõõmsat koosolemist!
04.02.2020 31.01-02.02.2020 toimus Laulasmaal KutiMuti Stuudio organiseerimisel noorte teatrifestival "Teenifest XVIII". 12 erinäolist etendust Eestist ja Soomest astusid publiku ette Arvo Pärdi Keskuse laval. Pilte festivalist saab vaadata Facebooki Teenifesti lehelt.
 
25.04.2018  KutiMuti laagrisuvi muudkui läheneb!
Ja nagu ikka, siis kevadel enne laagritegevuse alustamist toimub meil laagrisõprade kokkusaamine ja ühine laagriplatsi korrastus 5.mail "Teeme ära!" talgute raames.
Talgulistele pakutakse talgusuppi ja õhtul ka toekamat talgusööki.
Pärast tööd on saun, teeme lõket.
Kuna hetkel käib majas remont, siis on väga tolmune, seega palun igaühel võtta vanad ja sobivad tööriided, jalanõud ja kindad kaasa.
Hea, kui saaksid oma reha kaasa võtta, ka vana kuid terve koormakate on väga teretulnud abimees :)
Aga palun registreeri ennast kindlasti "Teeme ära!" ametlikul talgulehel kuni 2.maini!
Sealt saad valida talgute nimekirjast Harjumaa, Lääne-Harju mk, heakorratööd ja siis juba näed KutiMuti talgupäeva, kuhu ennast kirja panna.

Rõõmsa kohtumiseni Laulasmaal!
27.01.2018 Laulasmaal toimub 3-4.veebruaril 2018 noorte teatrifestival TEENIFEST XVI
Olete koos perede ja sõpradega lahkelt oodatud etendusi vaatama! Sissepääs Laulasmaa koolis toimuvatele etendusetele on tasuta. Võimalik on broneerida koht eribussis, mis sõidab 3.veeebruaril kl.9.30 Tallinnast Laulasmaale hinnaga 2.50
Samas on mõned kohad veel osalemiseks täisprogrammis koos majutuse, toitlustuse, transpordi ja õpikodadega, mida juhivad teatriprofessionaalid. Huvi korral kirjuta tiiu@kutimuti.ee.
20.08.2017 25.augustil toimub Laulasmaal KutiMutilaagri/endise Laulasmaa mõisa alal traditsiooniline suvelõpu festival "PÄRTLIPÄEVA PÄRLID"
Programm:
Festivali ala ja kohvik avatakse kl.18.00
19.00 VABALAVA Esinevad meie laagrist võrsunud lauljad, tantsijad, pillimehed...
21.00 Teenisuve teatraalide muusikaline etendus "ELU INTERNETITUS",
lavastaja Birgit Landberg, laulud Kaire Vilgats, koreograaf Jaanika Tammaru,
näitlejatöö Ringo Ramul ja Märt Koik
22.00 Öölaulupidu tõrvikute valgel mererannal. Esineb Türnpu meeskoor ja noortekoor "Teenisuvi"
Dirigeerivad Ene Kangron ja Mai Simson

Olete lahkelt oodatud Laulasmaale suvehooaja emotsionaalsele ärasaatmisele!
Festival on kõigile tasuta!
19.06.2017 II vahetuse lapsed nautimas suveõhtut mere ääres.  Vaata veel pilte


21.04.2017

Hei, KutiMuti laagri noor, lapsevanem, kasvataja, malevlane, laagri fänn, hea sõber!
Oled jällegi oodatud Laulasmaale KutiMutisse traditsioonilistele talgutele!

Talgud toimuvad 06. mail 2017 algusega kell 12.00

Talgutööd:

KutiMuti Noortelaagri territooriumi ja ümbruse heakorrastamine. Lehtede riisumine, okste kogumine, hakkimine, prügi ladustamine, teede puhastamine, spordiväljakute hooldus, võsa saagimine, okste põletamine...

Selga tuleks panna õuetööks sobilikud tööriided-jalanõud ja kaasa võtta töökindad, vahetusjalanõud, saunalina

Peale tööd ootab sind: lõunasöök, magus suupiste, karastusjook, mõnusa leiliga saun ja reibas-rõõmus seltskond!

Talgutele registreerimine toimub AINULT "TEEME ÄRA" talgute kodulehel, meie talgukood on 170406005
Või otsi talgute loetelust: Harjumaa, Keila vald, heakorratalgute seast!

Rõõmsa kohtumiseni Laulasmaal!
21.08.2016
16.04.2016

5.05.2015
Tuginedes Tallinna Spordi-ja Noorsooameti Noortelaagrite korraldamiseks toetuse eraldamise komisjoni 15. aprill 2015 koosoleku PROTOKOLL-le nr 1 on tänasest vahetuste tabelis üleval Tallinna laste soodushinnad. Nagu tähelepanelik vaataja märkab, siis kahjuks Tallinna linn kärbib igal aastal oma lastele antavaid laagrituusikute toetusi. Ja sellest on tõesti väga kahju
12.04.2015 Teeme ära talgud KutiMutis!
Nagu traditsiooniks saanud, siis ka sel aastal toimub Laulasmaal KutiMutis igakevadine TALGU- ja KOOLITUSÜRITUS “Teeme ära!” 1-2.mail 2015.
Kogunemine reedel, 1.mail kl.12.00 KutiMutis. Kaasa võiks võtta oma tööriided, kindad, jalanõud, samuti reha, sae, kirve.
Talgulistele pakutakse lõunasööki. Registreeri ennast www.teemeara.ee
09.10.2014 Tähelepanu! Suvel laagrisse jäetud riideesemeid ja jalanõusid on võimalik Laulasmaalt kätte saada sügislaagri ajal kuni 23.oktoobrini.
Pärast seda annetame ilma omanikuta esemed puudust kannatavatele peredele.
Palun jagage seda infot kõigi tuttavate laagrikaaslastega!

17.09.2014 KutiMuti Stuudio alustab oktoobrist uut hooaega!
Ootame kaasa lööma alates 12.eluaastast KutiMuti laagri noori, kes armastavad avalikkuse ees esinemist ja tahavad sügavamalt tundma õppida teatrikunsti. 
Stuudiotöös on suur rõhk füüsilisel teatril, lavaliikumisel, improvisatsioonil, hääleseadel, lavakõnel, partneritunnetusel...
Lisaks õpitakse ja esitatakse hooaja jooksul mõned etendused, millega esinetakse kooliteatrite festivalidel Eestis, kevadeks plaanime ka üht välisfestivalist osavõttu.
Stuudiotöö toimub üks kord nädalas reede õhtuti Õismäel (enne esinemisi võib olla lisaproove). Juhendajana töötab noortega Tiiu Mägi, kaasatud on ka erinevad eriala õpetajad-professionaalid väljastpoolt.

Huvilistel palun kirjutada oma soovist stuudioga ühineda tiiu@kutimuti.ee
30.08.2014 Laagrisuvi 2014 sai Teenisuve teatrilaagri lõppedes taas pidulikult rannaliiva sängitatud.
Aitäh kõigile, kes sellelgi aastal tee KutiMutisse leidsid! Oli fantastiline, tegus, rõõmus, aktiivne ja loominguline laagrisuvi.
Aitäh kõigile kasvatajatele, kokatädidele, Airele, meie vahvatele malevlastele ja laagrilastele! 
Vaata Teenisuve ja Pärtlipäeva pilte

Kohtumiseni taas Laulasmaal juba sügis-ja talvelaagris! 
03.02.2014 Teenifest XII Laulasmaal oli esmakordselt rahvusvaheline - spetsiaalselt Teenifestiks inglise keelde pandud etendusega osales ka kaheksaliikmeline trupp "L' Elefante" Milaanost. Kahel päeval tehti Teenifestil tööd proffide juhendamisel õpikodades ja laupäevane päev kulges esinemiste tähe all. Publiku ja žürii nõudliku pilgu ette astusid lisaks itaallastele:
Torma Kooli näitering OFF; Teatrikool Teatripolygoni trupp; KutiMuti Stuudio; Improkraatia Martin ja Rauno; Lilleküla Gümnaasiumi trupp Kruvikeeraja, Viimsi kooli Eksperiment, Kolga Kooli Kohal-Olijad ja Tartu Treffneri Gümnaasiumi teatriprojekt Unenäoklubi2.5 . Nagu noorteüritusele kohane, sai palju nalja, tunti rõõmu ühistegutsemisest, leiti uusi sõpru ja arendati oma näitlejaoskusi- lahkumiskallistused olid tormilised ja lubati ikka ja jälle Laulasmaale tagasi tulla.

Vaata Teenifesti pilte
05.01.2014 Teenifest XII saab Laulasmaal teoks 31.01.-02.02.2014 Osalemas on sel aastal juba vanade heade tuttavate truppide seas ka noorteteater Itaaliast Milaanost! Veel on võimalik ennast festivalile registreerida, infot saab mailitsi: tiiu@kutimuti.ee 

05.01.2014   Talvelaager tõi Laulasmaale taas kokku majatäie aktiivseid ja teotahtelisi laagerdajaid. Päevad täis näitlemist, tantsu, laulu, meeskonnatööd, seiklusi ja sportlikku liikumist - see aeg möödus nii kiiresti, et laagri lõpurivistusel kõlas üksmeelne arvamus: laager võiks kesta veel ja veel...Nagu tagasisides kirjutati, siis ilma laagrita oleks kodus peamiselt arvuti ja teleri ees aega surnuks löödud ja laiseldud. Nüüd aga õpiti taas koos uute ja juba vanade tuttavate laagrikaaslastega põnevaid ja arendavaid draamamänge, arendati sotsiaalsust ja füüsist. See ongi meie laagri oluliseks eripäraks ja märksõnaks. Uute kohtumisteni!

Vaata talvelaagri pilte

13.08.2013 Pärtlipäeva Pärlid 24.augustil Laulasmaal, KutiMutis:
08.05.2013 Kutimuti talgupäev "Teeme ära" sai teoks 4. mail. Suur aitäh kõigile vabatahtlikele abilistele! Saime kaunimaks laagri territooriumi, spordiplatsid ja teeääred! Alustasime võitlust muttidega, kes järjekindlalt meie spordiplatse ründavad. Ehk kolivad nad nüüd siiski kaugemale! Talgulistele pakuti maitsvat suppi ja pirukaid. Õhtul süüdati kogutud kuivanud okstest vahva lõke.
Tööväsimus pesti maha meie mõnusas ja kuumas leilisaunas. Samas toimusid MTÜ Aktiivikeskuse poolt koolitused laagri kasvatajatele ja malevlastele. Räägiti tööohutusest, pedagoogilistest erivajadustest töös lastega ja viidi läbi praktiline õpe. Oli aktiivne ja tulemuslik nädalavahetus. Laagrisuvi võib peatselt alata!
Vaata pilte
22.04.2013 Tallinna laste tuusikute dotatsioon  2013 aastaks on selgunud. Kuna linna poolt toetatud laste arv on oluliselt väiksem meie laagrisse tulevate ja meie poolt taotletud laste arvust, siis otsustas OÜ Bestring KML toetuse summa jagada proportsionaalselt kõigi Tallinna sissekirjutusega laste vahel.
28.01.2013 Traditsiooniliselt lahe Teenifest XI sai Laulasmaal teoks 25-27.jaanuaril. Kolm päeva aktiivset tegutsemist õpikodades, teatrioskuste omandamist, muusikat, tantsu ja laulu, uusi kogemusi, palju toredaid sõpru...see ongi Teenifest!  Vaata pilte
28.01.2013 Algas registreerimine 2013 aasta suvevahetustesse. Palume enne registreerimist kindlasti tutvuda kodulehel oleva infoga, igal juhul peaks olema selle infoga tuttav nii laps kui lapsevanem!
16.01.2013 25-27. jaanuaril toimub Laulasmaal juba üheteistkümnendat aastat noorte teatrifestival  TEENIFEST. 
Ootame kõiki etendusi vaatama laupäeval 26.jaanuaril Laulasmaa koolis.
Kava
06.01.2013 Talvelaager oli väga aktiivne ja osalejad tublid.  Talvelaagri pildid
04.11.2012 KutiMuti stuudio tähistab oma 10-dat tegevusaastat! Kõik stuudio töös osalenud noored ja juhendajad läbi aegade on kutsutud 22.detsembril Laulasmaale, kus meenutame möödunud kümmet teatriaastat, vaatame meie parimate lavastuste salvestisi, küpsetame koos piparkooke ja elame ühel õhtul taas koos vanade toredate aegade mälestustes. Info ja rgistreerumine tiiu@kutimuti.ee
03.11.2012 Sügiskoolivaheajal oli mereroheline maja Laulasmaal taas täis teotahtelisi ja ärksa vaimuga noori. Lühikese kuid sisuka sügislaagri jooksul jõuti palju korda saata: iga ilmaga käidid õues möllamas ja sportimas, viidi läbi lampidega seiklusmäng "Õrna retk" pimedas metsas, kogu laagripere osalusel valmis dokumentaalfilm armastusest, filmiõhtul vaadati koos kvaliteetfilmi "Kuidas elada igavesti", tegeldi draamaõppega, valiti rohkete esinejate hulgast KutiMuti superstaar... KutiMuti stuudio noored said peaaegu selgeks ka uue  luuleetenduse, millega astutakse üles Jõgeval "Tähetunni" festivalil. Koosolnute üsna üksmeelne arvamine oli: meie laagris veedetakse kvaliteetselt ja sisukalt aega ja see on kahtlemata parim noore inimese arengule ja suurepärane vaheldus koolielu argiaskeldustele:)
Peagi algab registreerimine talvelaagrisse!

Sügislaagri pildid
 

27.04.2012 Veebipoes www.nimeline.ee on müügil nimesildid laste riietele, jalatsitele, käterättidele ja muudele isiklikele asjadele. 
Nimesildid on hea võimalus ennetamaks, et kadunud või vahetusse läinud asjad laagrisuve ei rikuks! 
20.01.2012 X Teenifest toimus 27-29.jaanuaril Laulasmaal.
Majatäis rõõmsaid ja teotahtelisi noori 3 päeva teatrit tegemas!
Toredad etendused, asjalikud õpitoad, lõdvestav lõõgastus, uued sõbrad...need märksõnad iseloomustavad Teenifesti. 
Vivian Tamm Viimsist kirjutab: Teenifest. See oli midagi NII head, et esimesed päikesekiired, maasikad ja hommikune kohvi ei annaks kunagi välja selle ürituse mõõtu. Sealne rahvas jõudis südamesse. Koht jõudis südamesse. Näitlemine jõudis südamesse. Kuhu ma ka ei jõuaks, pean alati meeles sõnu:
"Kutimuti on koht, kus teatrit alati armastatakse."  Ma ei unusta ühtki sekundit sellest fantastilisest nädalavahetusest... mitte kunagi.  
Kohtumiseni taas Teenisuvel või laagrivahetustes Laulasmaal!


Teenifesti pildid  
     

Tiiu Mägi
09.11.2011   Vaata sügislaagri pilte 

 

Sügislaager täitis koolivaheaja päevad aktiivse ja lõbusa ühistegevusega.
Päikselised ja suviselt soojad sügispäevad Laulasmaal KutiMuti laagris kaikusid taas majatäie laste rõõmsast naerust ja kilgetest. Kohale sõideti (ja laagri lõppedes ka tagasi) üheskoos elektrirongiga Kloogaranda ja sealt matkati mereranda mööda armsasse laagrimajja. Vanemkasvatajate Siimu ja Andre juhendamisel jõuti üheskoos teha iga päev palju meeskonnatööd, harida ennast teatrivallas, õppida uusi tantse ja laule, teha õues sporti. Toredaks vahelduseks olid meisterdamistunnid Kadrin Pintsoni käe all, kus sai ise valmistada nii huulevõiet kui seepi. Ja õpitoas valmistatu sai kodustele toredaks kingituseks kaasa viia. Koolivaheja sisuka veetmise sisse kuulus ka kvaliteetfilmi ühisvaatamine- dokfilm delfiinidest pani lapsed tõsiselt mõtlema inimese ja looduse kooseksisteerimise üle. KutiMuti Stuudio noored esinesid laagri viimasel päeval oma värskelt õpitud  luulekavaga. Ja muidugi jäävad laagrit meenutama lõbusad etüüdid, playbox, moeetendus, “Õrna retk”, saunaõhtu, rollimängud - ikka KutiMutile omaselt lahedas ja lustakas võtmes. Igatahes igavust tunda sellel laagrisolnud seltskonnal ei olnud võimalust  ja see oli noorte endi meelest kõige tähtsam J

Tiiu Mägi

 

08.09.2011   KutiMuti Noortelaager tegutses sel hooajal kuueteistkümnendat aastat. Laagrisuvi oli taas igati edukas. Ja taas tõdesime, et me ei saanud kahjuks vastu võtta kõiki soovijaid enimnõutud vahetustesse.
Kevadel viisime läbi remonditööd puhkekeskuse teise korruse magamiskorpuses. Täiesti uueks tehti kõik ülemise korruse toad- uuendati seinad, laed, põrandad. Inetud ja rohmakad vanad riidekapid lõhuti välja ning asendati kaasaegsete riiulite ja kinnituspuudega. Nüüdseks on kogu puhkemaja renoveeritud.
Sel suvel esmakordselt toimunud jalgratta-ja matkavahetus osutus eriti kordaläinuks ja annab innustust seda traditsiooni jätkata. Superlahe seltskond ratastel nägi ja koges Lääne-Harjumaa põnevamaid vaatamisväärsusi ja elas kõige aktiivsemat ja liikuvamat laagrielu, mis üldse mõeldav.


Ja muidugi ei saa mainimata jätta juba “kuumaks hitiks” saanud Teenisuvi IX teatrilaagrit koos Elina Pähklimäe ja "Lauluväe rahva" lavastusega! Laagrisuve lõpetajate pisarad ja kallistused Laulasmaalt lahkumisel tunnistavad, et meie laager on aktiivsetele huvitegevuse harrastajatele parim paik vaba aja veetmiseks.

Ootame teid koos klassikollektiividega ka kooliajal Laulasmaale!

 

PS: peatselt algab juba registreerimine sügislaagrisse!

 

25.04.2011 Vahva sõpruskondade- ja pereüritus kutsub loodusesse liikuma

03.03.2011  Pakume kevadeks õpilastele pakette Laulasmaa Puhkekeskusesse. Vaata täpsemalt.
24.01.2011 21.-23. jaanuaril toimus Laulasmaal Teenifest  Vaata pilte
22.12.2010 Eile ja täna toimusid Laulasmaal jõuluseikluse üritused. Vaata pilte
21.11.2010 Tulge Laulasmaale klassiga jõulusid tähistama! Oleme kahel aastal organiseerinud lahedaid ja ülimenukaid jõuluseikluse pakette klassidele.Kutsume teid ka sel aastal koos klassikaaslastega koolirutiinist vabanema ja lahedalt - lustakalt mere ääres ja metsas möllama. Liiatigi kui päkapikkudeks nii mõnedki vanad head tuttavad KutiMuti laagri päevilt!  Vaata jõuluseikluse programmi
20.11.2010 KutiMuti Stuudio osales 19-20.novembril Jõgeval Betti Alveri luuleteatrite vabariiklikul festivalil TÄHETUND
ja saavutas LAUREAADI tiitli!
Esineti pagulaskirjanik  Ilmar Laabani luule baasil loodud satiirilise kavaga "Sõnade sülemitesse, sülemite süsteemidesse kivikõueköhatades. Põgeneva vaba lapse Rroosi Selaviste salatee priiusele"
Olime festivali arvukaim kooslus (23 noort korraga laval!)  ja stuudio selles koosseisus astus esmakordselt publiku ette. Jõgeva saali tormiline kaasaelamine ja võimas aplaus näitas, et meie etendus oli superhästi esitatud!
 Tiiu Mägi
----------
21-23.jaanuaril toimub Laulasmaal IX Teenifest 
tegemist on noorte teatritegijate traditsioonilise festival-laagriga, kuhu oodatakse esinejaid kogu Eestist.
Kõigil on võimalus tulla vaatama 2.jaauaril etendusi Laulasmaa Kooli. Terve päeva kestev programm on kõigile tasuta!
 Huvilistel, kes tahaksid veel esinema tulla- pöörduda: tiiu@kutimuti.ee

 

06.11.2010 Sügiskoolivahejal toimus KutiMuti sügislaager.
Esmakordselt katsetasime laagrisse tulekut-minekut elektrirongiga. Ja sai selgeks, et 3 kilomeetrine ühismatk Kloogarannast Laulasmaale ja tagasi on täitsa lahe vaheldus. Liiatigi kui vanemad samal ajal tööga hõivatud on.
Laagripäevadesse mahtus nagu ikka KutiMutis rohkesti sisukaid ettevõtmisi: draamaõpet, seiklusmänge, käsitööd ja meisterdamist. Kitarritunnid algajatele Ander Roosipuu juhendamisel päädisid toreda ühislaulu esitamisega. Laulutunnid möödusid superdirigent Hirvo Surva käe all ja nii mitmedki senised "mittelauljad" tunnistasid, et peale Hirvoga harjutamist tahavad ja julgevad ka nemad laulda.
Pimedas Lohusalu poolsaare rannametsas lampidega korraldatud seiklusorienteerumine meeldis eriti väikestele poistele aga tekitas põnevust ja hasarti ka 16-17 aastastes laagerdajates. Moešõul pandi meeskonniti fantaasia tööle ja näidati vahvaid aastaaegadele tuginevaid rõivakollektsioone. Mõnusa leiliga saun ja kaminatule paistel kitarride saatel lauldud ühislaulud andsid laagrile oma kustumatu pitseri.
Koolivahaeaja päevad Laulasmaal olid pimedas ja hallis sügises energiat andvad ja sisukad ning enamus osalejaid oleks tahtnud siia pikemaks jääda.
Lohutuseks: ka talvisel koolivahejal toimub laager! Jälgige infot kodulehel!
Pildid sügislaagrist leiate menüüst Pildid laagrielust lingile klikates või otse  siit . 
01.11.2010 Sügisesel koolivaheajal  toimus Laulasmaal järjekordne laager. Vaata pilte
29.08.2010 Teatrilaagri (10. vahetuse) pildid lingitud Triinu Fotki albumisse.  
Teenifest VIII teatrilaagri noored osalesid ühtelaulmisel
.
16.08.2010 KutiMuti laager on saanud 15.aastaseks ja juubeli üritused toimuvad 27-29. augustil Laulasmaal! 
24.05.2010 Alumise korruse remont on lõppenud. Värske näo said fuajee, kaminasaal ja saun. Vaata pilte.
01.05.2010 Talgud Laulasmaal. Üle-Eestilise "Teeme ära" talgute raames toimus ka meie laagris talgupäev. Kasvatajad, malevlased ja KutiMuti Stuudio noored tegid korda laagrimaja ja ümbruse. 
  Vaata talgupilte
06.04.2010   Kutsume maikuus seiklema Laulasmaa maastikukaitsealale!
TROLLIRANNA KEVADSEIKLUS
25.01.2010 Lõppes järjekordne Teenifest. Vaata pilte
03.01.2010 Detsembris toimusid Laulasmaal jõuluseiklused.  Vaata pilte
15.11.2009  Talvelaager  2010
20.10.2009 KutiMuti Noortelaager kutsub nii suuri kui ka väikeseid jõuluseiklusele Laulasmaal. Vaata lähemalt
15.09.2009 Laagrisuvi 2009 on lõppenud. Kokku toimus sel suvel 10 vahetust ja lapsi käis meie juures üle 600. Popimad vahetused nagu ikka filmi- meedia- ja teatrisuunitlusega. 
Tulge Laulasmaale ka sügisel ja talvel-koos klassikaaslastega, laulukooride ja huviringidega oma üritusi korraldama! Meie poolt on ikka garanteeritud soodsa hinnaga mõnus maja ja maitsev söök!
29.06.2009 III vahetuski on lõppenud. See oli tõeliste tegijate kamp, kes sai hakkama mitme anima-ja joonisfilmi ning ühe mängufilmiga. Lisaks lahe laagritants, lavastus Kaval-Antsust ja Vanapaganast. Saaremaa tüdrukud kirjutasid sellest vahetusest niimoodi: Superluks KutiMuti
26.06.2009 II vahetus on seljataga. Hästi palju väikseid päris esmakordselt laagrisse tulnuid. Oli tegijaid, oli superaktiivseid, oli hüperaktiivseid. Palju kisa-kära, trügimist-nügimist ja enese maksmapanemist. Sekka kuhjaga nalja, naeru ja vihma. Kunsti ja käsitööd tehti spordi vahele ka kõvasti. Tore etendus ja armas laaagrilaul oli.
25.05.2009 Kahetsustundega peame teatama, et majandusolukorrast tingituna teatas Haridusministeerium lepingutingimuste muutmisest laagrite korraldajatega. Seoses sellega vähendati laagrite tuusikute dotatsiooni lapsevanematele 34% ulatuses kõigis tegevusloaga laagrites. Kahjuks ei suuda me laagrit ilma hinda korrigeerimata läbi viia. Seetõttu otsustas OÜ Bestring KML juhatus tõsta laagri tuusiku hinda kuni 150 krooni vahetuse kohta. Kui selline hinnatõus ei ole teile vastuvõetav, palume saata mailile koheselt teade tuusikust loobumisest.
01.05.2009 THLP! 6.mail  kl.19.00 olete kõik oodatud koos sõprade ja klassikaaslastega Salme Kultuurikeskusse vaatama KutiMuti Stuudio esituses komöödiat EBAÕNNESTUNUD ETENDUS. Lavastuse on D.Harmsi jutustuste ainetel lavale seadnud Tiiu Mägi. Etendus on kõigile tasuta. Palun mitte hiljaks jääda, hilinejaid saali ei lubata!
22.01.2009 Teenifest VII-l näidati suurepäraseid lavastusi.   Vaata pilte.
04.01.2009 Detsembris toimusid Laulasmaa Puhkekeskuses mitmed toredad jõuluseiklused. Vaata pilte
03.11.2008 Sügisvaheajal toimus taas filmi-ja laululaager Laulasmaal.
Salvestasime plaadile 5 laulu, mida suvel “Katkise tiivaga linnu” muusikali jaoks õppinud olime.
Laulud aitasid “plaadiküpseks” seada Kalle Erm ja Anu Aimla. Uue meessolistina debüteeris Saara hõbehääle kõrval Egert Saarmets.Järgnevad laagripäevad kulusid filmimisele. Getter ja Liisa olid varem valmis kirjutanud stsenaariumi ja nii läks kohe tööks. Kuigi päikest oli vähe, õhk oli jahe ja vihma sadas, ei kahandanud see osalejate indu ja teotahet. Nalja ja naeru jagus ikka lõpuni. Laagrist lahkudes tunti jällegi kurbust, et aeg nii kiiresti möödus ja laager juba otsa sai. Toreda taaskohtumiseni!
05.11.2008  Tulge klassiga Laulasmaale jõuluöö seiklusele!  Või jõuluseiklusele!
29.07.2008
Tähelepanuks VII  vahetusse tulijad! Palume kunstitööde tarbeks laagrisse kaasa võtta:pliiatsid, markerid, vesivärvid, pintslid,tugevad käärid,PVA ja Moment - liim, sukanõel, tavaline nõel, niit, nöör, lõng (erineva paksusega).Kui on olemas, siis naaskel, samuti kellel leidub puidule põletamistehnikaks vajalik instrument, oleks tore see kaasa võtta. Ärge unustage tervisetõendit ja voodipesu!Toreda kohtumiseni Laulasmaal!
29.07.2008   Hea uudis:Meie laagrimaja kõrval asuv lehtla valmib VII vahetuseks! KutiMuti Noortelaagri VII vahetusse vabanes kolm ja VIII vahetusse neli kohta! IX vahetuses Teenisuvel lavastatakse sel aastal meie uues lehtlas muusikali ja lubaduse osaleda on andnud TÕNIS MÄGI!  Palume huvilistel koduleheküljelregistreeruda! 

Kaunist suveaja jätku soovides
Tiiu Mägi
02.07.2008 Tähelepanuks V vahetusse tulijatele!  V vahetuses toimuvaks seiklusmatkaks EI OLE VAJA KAASA VÕTTA telki, magamiskotti ja madratsit, ööbima ei jääda! Kuna on tegu filmi-ja meediaga, on soovitav kaasa võtta videokaamera või fotoaparaat. Aga see on soovituslik!  Kindlasti on vajalik voodipesu ja tervisetõend (need asjad kipuvad kõige rohkem ununema).
06.06.2008  Külastuspäevad  sel suvel:
II vahetus            15.juuni Pühapäev kl.19.00
III vahetus           27.juuni Reede kl.19.00 
 V vahetus           18.juuli Reede kl.19.00
VI vahetus           27.juuli Pühapäev kl.19.00
VII vahetus           5.august Teisipäev kl.19.00
VIII vahetus         13.august Kolmapäev kl.19.00
31.05.2008 Kohad laagrisse hakkavad täis saama.  II , III, V ja VI vahetuses enam kohti pole. Tänaseks on täis ka  VII vahetuste tüdrukute kohad. 
06.01.2008  Teenifesti kokkuvõte         Teenifesti ja teatrilaagri pildid
02.12.2007 KutiMuti Stuudio värske koosseis esines 23.-24.novembril Jõgeval Betti Alverile pühendatud vabariiklikul luulefestivalil TÄHETUND lavastusega "Hinge sünd". Kuigi ettevalmistusaeg jäi alles oktoobris alustanud trupile lühikeseks, saadi festivalilt positiivne tagasiside ja žürii eripreemia koos soovitusega lugu kindlasti veel mängida. Jaan Krossi kirjutatud "Hinge sündi" on laiemal avalikkusel võimalik uuesti vaadata 3.jaanuaril 2008 Teenifestil Laulasmaal.
19.10.2007 Sügislaager toimus Laulasmaal 26.10-30.10.2007
19.09.2007   2007 aastal toimus suvel KutiMuti Noortelaagris kaheksa vahetust, osalejaid kokku 464 last. Seega, isegi ametlikult lubatud 55-kohalise laagrivahetuse keskmine täituvus oli tegelikult 58 last vahetuses. Soovijaid oli ka sel aastal jällegi enam, kui me suutsime vastu võtta ja kahjutundega pidime ära ütlema paljudele kohasoovijatele. Juba maikuu alguses oli 80% kohtadest täis broneeritud.  
04.06.2007 Pühapäeval 10.juunil kl.14.00-17.00 toimub KutiMuti Noortelaagris LAHTISTE USTE PÄEV. 
Vana laagrimaja on läbi teinud noorenduskuuri. Vahetatud on maja katus, välisfassaad, soojustus, aknad, välisuksed. Lagunenud rõdude arvelt on suurendatud magamistubasid. Täiesti uuena on üles ehitataud laagri köök, mis sai moodsa, kaasaegse ja kõigile nõuetele vastava tehnoloogilise sisustuse. Väga lühikese ajaga on ettevõetud töödega korralikult hakkama saanud OÜ Stroi. 
Täname sõnapidajaid ehitajaid! Lahtiste uste päevale on oodatud  kõik huvilised, eriti aga need, kes suvel plaanivad meie juurde laagrisse tulla või sügisest meie juures firmaüritusi soovivad korraldada.
15.05 Libahundi jälg 2007 esimene etapp toimus 12.mail Kloogal. Loe lähemalt: libahunt.kutimuti.ee
10.04.2007 Märtsi lõpus algas KutiMuti Noortelaagri remont. Pannakse uued aknad ja uksed, uue kuue saab kogu maja välisilme ning katus. Totaalse muutuse läbivad sanruumid, köök ning elektri- ja küttesüsteem. Ehitustöid teostab OÜ Stroi. Ehituse lõpptähtaeg on vahetult enne esimese vahetuse algust.  Vaata pilte

02.05 2007 Tallinna KuKo Noorte Kevadteatri projekt Teatrilaboris Kaarli pst 9
Korraldaja: MTÜ Aktiivikeskus koos MTÜ Teatrilaboriga
. Oodatud on kõik teatrihuvilised!
Pilet 25.-eek üheks teatriõhtuks (sisaldab kahe etenduse külastuse), piletid müügil kohapeal pool tundi enne etenduse algust

2.mai 18.00  KuKo avamine
18.30  Teatristuudio IMPRO J.Tätte “Sild”ainetel “Face off”      
19.30  Keila Roheline Kass M. Heinsaar 
                   “Kuidas surm Mirabeli juurde tuli"
9.mai   18.00. Westholmi Gümnaasiumi näitering A. Kivirähk “Teatriparadiis”
            19.20  Kullo Teatrikool P.Solvak “Kaks sammu väljapoole, vahetus”
 16.mai 18.00   Kehra Keskkool A.Lindgren Meisterdetektiiv Blomquist
19.00  Tallinna 21. Kooli teatriring A.Shvartsi  ainetel “Draakon”
23.mai 18.00 Lasnamäe Üldümnaasiumi näitering “ET”  M.Haddoni ainetel    "Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal
            19.00  Lilleküla Gümnaasiumi näitestuudio "Kruvikeeraja" S. Lemi ja  S. Kingi ainetel "Kõik on mõeldav"
30.mai 18.00 KutiMuti Stuudio  Jane Martin “Anton Ameerikas”
             19.20  Vabalava kontsert
                        KuKo Noorte Kevadteatri  lõpetamine  
Igal teatriõhtul pakutakse publikule etenduste vahepalaks mõnusat meelelahutust ja sponsorite tooteid.


01.04.2007 KutiMuti Stuudio esines kevadisel koolivaheajal “Projekt Maa” lavastusega edukalt Saaremaa Miniteatripäevadel.
Zhürii hinnang meie lavastusele: “Trupil on oma särav vaimsus ja ansamblitunne. Oma loogika. Väga meeldisid noored, kes esitasid ääretult värvikad rollid. Nad isegi jätsid sellise UFO-mulje, mis teebki asja sümpaatseks. Mängu ja mängulisust oli hästi näha ning see võlus meeletult. Tegelased mõjusid naturaalselt, sest puudus ambitsioon mõjuda teatraalselt. Lõpuemotsiooni oleks võinud veel pikemalt üles kruvida. Lugu jäi liiga lühikeseks, et pjedestaalikohale tõusta, kuid oli kahtlemata väga märkimisväärt etendus.” 
 
     
webmaster