AVALEHT
KUTIMUTI NOORTELAAGER

Uudised
Vahetuste kava
Laagri info
Registreerimine
Pildid laagrielust
Videod laagrielust
Personal
Arhiiv
LAULASMAA PUHKEKESKUS
ASUKOHT
KONTAKT

 

KUTIMUTI NOORTELAAGRI PERSONAL 

KRISTJAN HENDRIK PAAVO
 

 Olen Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni tudeng. KutiMutisse sattusin esimest korda 2012. aastal oma hea sõbra kaudu. Mõned aastad olin laagrilaps. Sellele järgnes viis aastat Laulasmaa õpilasmalevat, kus õppisin Kutimutit teise pilguga hindama. Põnevad tegevused, inspireerivad ja huvitavad inimesed, koostöö erinevate inimeste vahel- need teevad KutiMutist koha, mis on justkui omaette väike ja kodune maailm. Lisaks olen käinud viis aastat KutiMuti stuudios, mis on andnud mulle palju energiat ja kogemusi. Mulle meeldivad avatud inimesed, näitlemine ja loomulikult korvpall. Soovin, et iga laagrilaps võtaks laagrist kaasa uued sõbrad, palju positiivseid ja kordumatuid elamusi ning naudiks täie rinnaga aega Laulasmaal.

  TIIU MÄGI

 

Tiiu on KutiMuti laagri looja ja vaimne juht. Lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, Tallinna Pedagoogilise Seminari noorsootöö eriala, õppinud EMTA Lavakooli magistriõppes, läbinud kümneid erialakoolitusi Eestis ja mujal maailmas. Tiiu elutee on katkematu enesetäiendamise ja maailma-avastamiste jada. Loomult optimistlik ja uudishimulik, on ta samas nõudlik nii enda kui teiste vastu.  Kõrge vastutustundega ja sõnapidaja. Armastab teatrit, sporti, mägedes matkamist ja reisimist ning jagab ennast nende armastuste vahel. Laste ja noorte keskel tunneb ennast ülihästi ja unustab tavaliselt siis ka oma vanuse (et ikka ise mängudes ja seiklustes täiega kaasa lüüa). KutiMuti laager Laulasmaal on üks tema elutöödest.

 

MÄRT LÄTTEKIVI

 

 

Lõpetasin äsja õpingud Tartu Ülikoolis ning igapäevaselt tegelen iduettevõtluse arendamise, muusika ning spordiga. KutiMuti laagris olen juba teist aastat noortega töötamas ja see on minu arvates koht, kus noored saavad olla loovad, vabad ning nautida oma lapsepõlve täiel rinnal. See on koht, kus mina saan anda endast kõik, et ka 50 aasta pärast saaksid laagrilapsed meenutada seda vinget aega, mil KutiMuti laager nende suved kunsti, spordi ja naeruga täitis. 

 IRIS PÄHN

 

Kutimuti laagrisse sattusin esimest korda 2010. aasta suvel ja nüüdseks olen siin veetnud suure osa oma suve-, sügis- ja talvevaheaegadest. Olen laagrielus osalenud laagrilapse õpilasmalevlase, rühmajuhi - ning nüüd viimaks ka kasvatajana. Just siit Laulasmaalt olen saanud endale kallimad sõbrad ning kõige olulisemad isikuomadused. Samuti sain just siit laagrist teatripisiku, mis viis mind peale Tallinna Prantsuse Lütseumis põhikooli lõpetamist hoopis Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi. Lisaks teatrile armastan laulu, tantsu, sporti ja ürituste korraldamist. Igas laagrivahetuses tahan endast anda kõik, et lastel oleks sama vinge laagrikogemus kui minul, et nad õpiksid tundma iseennast ja väärtustama liikumist, kunsti ja meeskonnatööd.
KATARINA JETTE SÕERDE
 

Kutimutisse sattusin 12-aastaselt, kui tahtsime sõbrannadega veeta enneolematut suve. See koht puges mulle esimesest hetkest südamesse ning nüüdseks olen veetnud kõik järgnevad suved Laulasmaa mändide all. Olen väiksest saati tegelenud tantsimisega ning armastan teatrit ja kõike sellega seonduvat. Olin mitmeid aastaid KutiMuti Stuudio liige. Mu soov on see, et suudaksin ka laagrisse tulevatele lastele jagada killukesi oma kirgedest. Ma loodan, et igaüks, kes leiab tee Kutimutisse, kogeb samasugust emotsiooni ja armastust nagu sain seda mina. Kasvatajana tahan lastele pakkuda aktiivset ja sisukat ajaveetmist, uusi tutvusi, iseseisva hakkamasaamise kogemust ning unustamatuid ilusaid mälestusi.

  Marii Ingriin Saaremäe
  Olen 22-aastane noor, kes ülikoolis käib Viljandis, elab Tartus ja töötab Tallinnas. Laagri ja laagrilaste armastuse pisik on minus olnud sellest ajast peale, kui mäletan. Ja see pisik on nii suur, et oma mitme linna elu vahelt lausa pean leidma selle aja, et veeta nädal või mitu laagrikasvatajana. Mida muud paremat oleks oma suvega teha, kui veeta see laagris? Mis laager oleks parem, kus oma suvi veeta, kui mitte KutiMuti?
Ehk nüüd olen ma oma veidra ja kiire eluga jõudnud KutiMutisse kasvama ja ootan endale toredaid seltsilisi!
  KRISTJAN MADIS KASK
  Mina olen Madis. Olen noorsootöö ja noortega tegelemise suur austaja. Ise olen osalenud neljas malevarühmas ning paljudes noortelaagrites. KutiMutis olen küll uustulnuk, kuid arvan, et sobin siia imehästi. Usun, et minu erinevad tegemised ja hobid aitavad mul laagrikasvatajana edukalt hakkama saada. Harrastan pillimängu ja laulmist, rahvatantsu ning tervisesporti. Minu eesmärk laagris on anda edasi samasugust positiivset kogemust, nagu ise olen noorena kogenud, ning luua laagrilistest ühtne perekond.
ANDRES RASS
 

Olen elurõõmus ja hakkamist täis noormees, keda tuntakse nimega Rass. Õpin Viljandi kultuuriakadeemias muusikat ja olen terve elu lisaks muusikale tegelenud ka spordiga. Kõige kõrvalt on mul alati olnud huvi erinevate ürituste ja projektide korraldamise ning noortega tegelemise vastu. Olen neli suve järjest käinud malevas ja varasemalt ka teistes laagrites. Neist saadud kogemuste põhjal on minus kasvanud soov ise noortesse ja nende arengusse panustada ning aidata neil leida oma rada. Näen laagrikasvatajana võimalust pakkuda noortele meeldejääv laagrisuvi, kus üheskoos meeleolukaid tegevusi tehes areneda ja kasvada.

MARIANNE HELENA RAMMO
Mäletan hästi, kui aastal 2011 sain õnne teel ühe poisi asemel legendaarsesse Teenisuve vahetusse laagrilapseks. Sealt edasi tervitas mind soojalt KutiMuti Stuudio ja kui olin piisavalt vana, sain ka puukuuri värvida ja näpud mulda pista ehk minust sai malevlane. Mõned aastad olin Laulasmaalt eemal, kuid koduigatsus oli suur ja nii sai minust kasvataja. Muusika-teater-tants on alati olnud suur osa minu elust ja seda armastust soovin ka kasvatada KutiMuti rüblikute südametes.
 SIGRID LEPPMETS
 

KutiMuti puges mu südamesse, kui sattusin 2013. aastal laagrisuve viimasesse vahetusse ehk Teenisuve vahetusse. Armusin Laulasmaasse ja KutiMutisse.
Õpin hetkel BFMis suhtekorraldust, peagi olen vastu astumas oma bakalaureuseõpingute viimasele aastale. Kooli kõrvalt praktiseerin õpitut tütarlastekoori Ellerhein juures, kus alustan peagi oma kolmandat hooaega kultuuritöö korraldajana.
Armastan tööd aktiivsete ja loominguliste noortega, kes tahavad ennast täiendada ja on tulvil entusiasmi. 

 HELEN ZEISIG
KutiMutisse saabusin laagrilisena esimest korda 13-aastaselt. Huvitavad mängud, kirju seltskond ja soe Laulasmaa päike tegid mulle üsna ruttu selgeks, et see koht on lastele-noortele loodud ja ega ühest laagrivahetusest KutiMuti maailma avastamiseks ei piisa. Nüüdseks õpin Amsterdamis füsioteraapiat ning suved veedan Laulasmaal noortega liikudes ja mängides. Mulle meeldib suhelda erinevate inimestega, tantsida, looduses jalutada ja muusikale vaadata. Kasvatajana on mu soov, et laste laagrikogemus oleks nauditav, samas väljakutset pakkuv ja et koosveedetud aeg neile kindlasti pikaks ajaks südamesse poeks :)

KRISTJAN SÕERUMÄE


Olen Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudeng. Minu Kutimuti teekond sai alguse aastal 2010, mil tulin siia esimest korda laagrilapseks. Mööda sai saadetud 5 äraütlemata meeleolukat aastat ning 2015. aastast jätkasin juba Kutimutis malevlasena. Kolm hooaega sai kaasa tehtud ka Kutimuti Stuudio näitetrupis. Laulasmaa ja Kutimuti on viimased 11 aastat andnud mulle elus kõige olulisema – olen siit leidnud sõprust, armastust ning saan täiesti kindlalt öelda, et selle koha ja nende inimeste näol on tegemist minu teise kodu ja perekonnaga. Loodan, et siia laagrisse tulevatel noortel saab siin olema vähemalt poolt nii äge kui minul siin olnud on. Vabal ajal meeldib mulle tegeleda muusika ja spordiga ning neid tegevusi loodan teha ka koos laagri lastega. Eriti südamelähedane on mulle klaverimäng, kuid kindlasti on samaväärselt õdus võtta õhtul randa lõkke äärde kaasa kitarr ning nautida lauluhäälte saatel päikseloojangut horisondi taha. Suvi Laulasmaal on minu jaoks aasta kõige mõnusam aeg ning soovin, et saan anda seda tunnet edasi ka järeltulevatele põlvedele.

EMMI KÕIV
KutiMutisse sattusin esimest korda pisikese tüdrukuna ning juba pärast esimest nädalat teadsin, et jään alatiseks sinna majja tagasi tulema. Nii läkski – olen juba aastaid iga suve Laulasmaal veetnud, olgu siis laagrilapse, malevlase, rühmajuhi või kasvatajana. Just selle viimasena tahan lastele ja noortele edasi anda sama imelist, elumuutvat ja tugevat emotsiooni, kui ise igal aastal KutiMutist saan. Nii laagris kui eraelus tegelen palju muusika ja kultuuriga – pean väga oluliseks noorte kultuuriliste teadmiste suurendamist ja huvi äratamist kunstimaailma vastu, aga ka üleüldist silmaringi avardamist päevakajalistel teemadel ning üksteise mõistma õppimist ja ära kuulamist. Vähem tähtis pole ka sport, füüsiline aktiivsus ning tervislikud eluviisid – üks meie laagri eripärasid on minu arvates just see vaimse ja füüsilise tervise süst, mille kogu aastaks Laulasmaa suvest saab. Loodan, et kõik lapsed, kes tulevikus KutiMutisse satuvad, kasvavad ja arenevad tänu sellele laagrile sama palju, kui mina seda omal ajal tegin ja ikka veel teen, ning et saan ka oma panuse nende kasvamisse anda! 
LAUREN GRINBERG  
Oma teekonda KutiMutis alustasin aastaid tagasi laagrilapsena, nüüd tegutsen kasvatajarollis. Tunnen suurt huvi kultuuri ja liikumise vastu. Veetsin aasta Itaalias, kus sain selgeks keele ja õppisin kohalikke kombeid; olen õppinud samuti prantsuse keelt. Olen tegelenud kaasaegse- ja rahvatantsuga, meeldib väga teatris käia ning ise teatrit teha. Meeldib ka kirjutada ja üritusi korraldada, südamelähedane on laul ja klaverimäng. Laagrielu juures on minu jaoks peamine, et lapsed-noored oleksid laagri lõpuks rikkamad mõne uue teadmise ja kogemuse võrra, saanud Laulasmaal võimaluse end eri aladel proovile panna ning seeläbi on julgemad, enesekindlamad ja tunnevad iseennast paremini, lahkuvad inspireerituna ja mälestustega, mis ka aastate pärast toovad naeratuse näole.
KÄTLIN KUKEBAL  
Olen Laulasmaa KutiMuti laagri kasvandik alates aastast 2000. Olnud siin lapsena laagris, teinud kasulikku tööd ja teeninud taskuraha õpilasmalevas ja nüüdseks jõudnud siia tagasi väikseid laagrilapsi kasvatama. Laulasmaa on ikka ja alati südames oma mõnusa männimetsa, kauni rannajoone ja KutiMuti laagrimajaga. Kõrghariduse omandasin Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis turismiettevõtluse erialal. Minu suurimaks hobiks on reisimine ja maailma avastamine- hetkeseisuga olen läbi käinud 28% maailmast, eesmärk on vähemalt 50%. Südamesse lähevad ägedad tegevused koos lastega, eksootilised loomad, hingematvad kunstiteosed, adrenaliini andev ekstreemsport ja puhas loodus.
MIHKEL HALLEN  
Laagrisuvi annab hea võimaluse oma tavapärased tegevused hetkeks kõrvale panna ja proovida midagi uut. Kümnete sarnaste elujanuliste noortega koos on areng ja silmaringi laiendamine ikka hõlbustatud. Seda märkasin, kui ise igal aastal laagrisse tormasin. Märkan ka nüüd kasvatajana, kui oma igapäevase arstitudengi elu kõrvalt suvel Laulasmaal lapsi kasvatades targemaks saan. Pedagoogika on ülimalt oluline ja tulevikus tahan oma eriala praktiseerimise ja teaduse tegemise kõrvalt olla ka õppejõud. Tasakaalustatud eluks olen hobi korras tegelenud erinevate spordialadega, näitlemise ja pillimänguga. Loodan lastes huvi sütitada kõige selle vastu.
   


   
webmaster