AVALEHT
KUTIMUTI NOORTELAAGER

LAULASMAA PUHKEKESKUS
Teenused
Reserveerimine
Pildid
ASUKOHT
KONTAKT

 

Gepsimine

Gepsimine on uudne ning haarav orienteerumismäng meeskondadele. See on segu GPS’iga maastikul liikumisest ja nuputamisest, mis kokku moodustab haarava ja põneva mängu. Kahe ja poole tunni vältel saab nalja, orienteeruda ja meeskonnatööd.

Mäng on võistluslik, seepärast jagame rahva väikestesse tiimidesse (3-4 inimest), et igaüks aktiivselt kaasa lüüa saaks. Tiimid saavad GPS seadme ja lühijuhendi, ning ühe erilise ristsõna.
Tiimi eesmärk on koos võimalikult kiiresti ja täpselt täita ristsõna. Ristsõnas on üldiseid küsimusi ning 22 majutusasutuse ümbrusega seotud küsimust. Asukohtadega seotud küsimustele saab vastuse kui liigud GPS’i abil otsitavasse punkti. GPS töötab satelliitide abil, mis näitab noolega kuhu minna ja palju jäänud otsitava punktini. Lisaks läheb kohapeal vaja tiimi nutikust! Ristsõna küsimused ei ole klassikalised - lisaks tuleb kohapeal ka veidi avastada, nuputada ning leida koos lahendused! Särtsu lisab ka hasart, mis tekib asukohtade otsimisega  – justkui aardejaht!

Tiim otsustab ise kuidas ta küsimuste lahendamisele läheneb. Eriti põnevaks teeb asja see, et tegu pole mitte lihtsalt orienteerumisega vaid strateegia ja taktika mängivad suurt rolli. Et edukas olla peab tiimis olema leidlikkust, et vastuseid leida ning lisaks kiirust, et kontrollpunktides käia. Tavaliselt on sõna leidmiseks mitmeid alternatiivseid teid, nii, et avastamisrõõmu on tublisti.

Võidab tiim kes lahendab kõige paremini ristsõna kontrollaja jooksul või lahendab kogu ristsõna kõige kiiremini.

Mäng väljas kestab orienteeruvalt 2,5 tundi. Hiljem enne parima tiimi väljakuulutamist arutame koos parimad hetked läbi ja jagame muljeid, mis vältab ca 30 minutit.
Ristsõnasse on võimalik lisada ka ettevõttega seotud küsimusi (missioon, ajalugu, väärtused jms).

Meie poolt on kogu mängu ettevalmistus, GPS seadmed, ristsõnad ning auhind võitjatiimile (suur korralik šampus). Vihmasel ajal meie poolt kileponchod, vajadusel määrdumist takistavad jalasäärised ning pimedal ajal kõigile LED pealamp.


 

 
 

 

 

 

 

   
webmaster