AVALEHT
KUTIMUTI NOORTELAAGER

Uudised
Vahetuste kava
Laagri info
Registreerimine
Pildid laagrielust
Tagasiside
Arhiiv
LAULASMAA PUHKEKESKUS
ASUKOHT
KONTAKT

 

 
KUTIMUTI NOORTELAAGRI INFO  

Teenifest VII -l näidata suurepäraseid noortelavastusi 

16-18. jaanuaril 2009 Laulasmaal toimunud Teenifest on traditsiooniline - seekord siis juba seitsmendat aastat toimunud draamaüritus noortele, kellel on soov arendada oma loovust, õppida teatrikunsti. Korraldaja KutiMuti Stuudio kutsel tuli kokku 110 gümnaasiumiõpilast kogu Eestist. Kaugeimad tulijad suisa Läti piiri äärest Karksist. Teenifesti töö toimus grupitöö põhimõttel õpikodades (näitlejameisterlikkus, lavaliikumine- akrobaatika, tsirkus, koreograafia, eetikakursus, lauluseade). Laulasmaa Kooli valges saalis esitati aga laupäeval terve päev kodus ettevalmistatud lavastusi. Hinnangu ja tagasiside lavastustele andis publik ja teatriala professionaalidest koosnev ˛ürii. Esmakordselt tõi Tallinnast festivali etendusi vaatama tulnud publiku kohale tellitud eribuss. Tore oli see, et saal oli rahvast täis.
Õpikodasid vedasid ja juhendasid samuti oma ala parimad:
Kristin Pukka- koreograaf ja ETA tantsija; Aita Vaher- näitleja, tsirkuse- ja nukuteatri õpetaja,  Triin Lepik –Endla teatri näitleja,  Garmen Tabor – näitleja ja näitejuht Rahvusooper Estoniast, Kaido Rannik – MiksTeatri näitleja ja retoorikaõpetaja, Kaia Kattai – kammerlaulu õpetaja ja dirigent Kuldjala lauluseltsist. Programmijuhi ja lustakate ühistantsude looja rollis esines kolmel päeval särasilmne ja optimistlik
Maur Mere – harrastusnäitleja, noorsootöötaja ja Klooga Kooli õpetaja.

VII Teenifesti lavastused olid sel aastal hästi tugeva tasemega ja sisukad. Teenifesti eripäraks sellest aastast on see, et sportlikku esikolmiku-järjestust enam ei peeta vaid hinnatakse lavastuste juures neis leiduvat positiivset. Samas juhitakse ˛ürii poolt lavastajate tähelepanu asjaoludele, millega saaks nende lavastusi veelgi rikastada.
Lavastused:

Paide Ühisgümnaasiumi trupp “Maski taga”, Marju Mändmaa lavastus  “Palju õnnesünnipäevaks, Paula!”
Lilleküla Gümnaasiumi näitetrupp “Kruvikeeraja” Martin Junna lavastus “Kui teil tekib mõni mõte, sügage ennast ja see läheb üle”
Nõmme Noortemaja näitering Arvo Valtoni järgi seatud  “Sillal”
Paide Ühisgümnaasiumi trupp “Loominguline trio” ühislooming “Võlausaldaja”
Torma Põhikooli näitering “OFF”  Kreutzwaldi ainetel “Kalevipoja lood”
KutiMuti Stuudio Daniil Harmsi järgi seatud “Ebaõnnestunud etendus”
Karksi- valla kultuurikeskuse noorteteater “O” omalooming “Kallid vanemad”
Jüri Gümnaasiumi näitering “Vaba valik”  omalooming “Toidu keel”

Etenduste lõppedes toimus suvel ja sügisel 2008 Laulasmaal ja Kloogarannas filmitud noortefilmi “Katkise tiivaga lind” esilinastus. Jagus palju äratundmisrõõmu ja nii mõnelgi vaatajal oli filmi lõppedes ka pisar silmas.
Teenifest on omanäoline ja lahe noorteüritus, kuhu ikka ja jälle tahetakse tulla. Kahjuks jäi ka sel aastal ukse taha päris mitu osaledasoovijat truppi, sest ruumipuuduse tõttu ei olnud enam rohkem võimalik rahvast vastu võtta.

Lahkudes kallistasid osalejad tormiliselt festivalilt leitud uusi sõpru ja mõttekaaslasi ning loomulikult anti lubadus juba varsti- augustikuisel Teenisuvel - taas kohtuda. 
 

 
 
     
webmaster