AVALEHT
KUTIMUTI NOORTELAAGER

Uudised
Vahetuste kava
Laagri info
>Vajalik teada enne laagrisse registreerimist
>Näidispäevakava
>Näidismenüü
>Lapsevanematele
>Sisekorra eeskirjad
>Laagri põhimäärus
Registreerimine
Pildid laagrielust
Tagasiside
Arhiiv
LAULASMAA PUHKEKESKUS
ASUKOHT
KONTAKT

 

 
KUTIMUTI NOORTELAAGRI INFO  

Teenifest VI ja talvine teatrilaager
Teater liidab noori

 

Seegi aasta algas teatrihuvilistele noortele Laulasmaal Teenifestiga, mida on nüüdseks korraldatud juba kuuel korral.

 

Külmade talvepäevadega alanud talvelaager tõi aasta esimesel päeval kokku aktiivsed noored üle Eesti. Osalejaid oli Valgast, Kuusalust, Tormast, Tallinnast ja Keilast. Keila Gümnaasiumi praegusele näitetrupile Roheline Kass oli see aasta viimane (oleme abituriendid). Kuid oleme sellel üritusel osalenud juba neli aastat ning õppinud sealt iga korraga palju. Selgeks on saanud mitmed vahvad tantsud ja laulud, oleme arenenud nii inimeste kui näitlejatena. Loodan, et ka kõik teised kooliteatrid on saanud sellel festivalil kas või korra osaledes palju uusi kogemusi ja näpunäiteid ning õpitud laule ümisetakse siiani.

Sel aastal tegelesid meiega nooruslikud täiskasvanud Maur ja Taskin, kes organiseerisid erinevaid mänge ja meelelahtusprogramme. Andeka näitleja Jaak Printsi juhendamisel õppisime erinevate harjutuste abil täpsust ja lavapartneri tunnetamise oskust, mis on laval olles esmatähtis. Laulja Marika Uus aitas meil selgeks saada mitu toredat laulu, mida kõik koos sajapealise koorina lõputseremoonial võimsalt esitasime. Koreograafiatudeng Riina Soasepp, Keilast pärit suurepärane tantsija, pani meid liikuma nii moderntantsus kui ka rahvalaulude taustal. Lõbusa Maur Mere käe all arutasime rolli olemuse üle ja saime selgeks paar eriti kaasakiskuvat ja vahvat ühistantsu. Aega õpitubades veedeti igati huvitavalt ja kasulikult aga Teenifestile tuldi ka selleks, et esineda kodus ettevalmistatud näitemängudega, millele tagasisidet jagas ˛ürii. Oma teadmisi jagasid näitlejad Aleksander Eelmaa ja Marje Loorits, muusikapedagoogid Tiit Kõrvits ja Marika Uus, Teatrilabori juht Kirsi Ansper, Harrastusteatrite Liidu esindaja Maret Oomer ning lavastaja Tõnu Lensment. Kokku osales 8 lavastust, nende seas oli luuleetendusi, monoloog, laulu-tantsukavasid ja väga professionaalselt esitatud draamatükke. Parimaks osutus ˛ürii hinnangul Prantsuse Lütseumi „Miks Robed?”, samast lavastusest valiti ka parim meesnäitleja. Zhürii otsustas niimoodi, sest neid paelus enim see, et noored ise olid loo kirjutanud ja lavastanud. Naisnäitlejatest tõsteti esile Nora Säraki suurepärane roll lavastusest „Anton Ameerikas”. Kiideti Maaja Hallikut Rohelisest Kassist hea näitlejatöö eest, kes säras enda kirjutatud monotükis. Kõik trupid said nii kiidusõnu kui ka kriitikat möödalaskmiste eest. Selles ju ˛ürii roll Teenifestil ongi, anda igale trupile kohe sealsamas peale etendust vahetut ja otsest tagasisidet. ˇürii leidis, et igas etenduses oli midagi silmapaistvat, nii et tühja käega õhtusel auhinnagalal ei jäänud küll keegi.

Teenifesti õhtud möödusid armsaks saanud mererohelises laagrimajas naeru, pillimängu ja sisukate rollimängude saatel. Kõige vahvam ongi alati etüüde teha, kus kõik osalejad jagatakse väikestesse gruppides ja antakse konkreetne teema ja ülesanne. Lühikese aja jooksul valmib lihtne ja naljakas näidend, kus koos improviseerides leitakse mõttekaaslasi ja veedetakse mõnusalt aega. Teenifesti teebki eriliseks ja mõnusaks noorte seltskond, kes mõne päeva jooksul saab ühtseks pereks. Tuleb hüüda suur HURRAA korraldajatele, mitmekülgsele KutiMuti Stuudiole ja Tiiu Mägile, kellele tuleb soovida vaid rõõmu ja jaksu selle ürituse edaspidiseks läbiviimiseks.

 

Kristin Viljamaa,

Roheline Kass Keila Gümnaasium
 
 
     
webmaster