AVALEHT
KUTIMUTI NOORTELAAGER

Uudised
Vahetuste kava
Laagri info
Registreerimine
Pildid laagrielust
Personal
Arhiiv
LAULASMAA PUHKEKESKUS
ASUKOHT
KONTAKT

 

 
VAJA-AJA JA AKTIIVÕPPE PAKETID 

  

JALGRATTAMATK  Kloogaranna-Laulasmaa-Lohusalu radadel
Retk algab Kloogaranna raudteejaamast
Peamised huviobjektid teel: Lahepere lahe rand ja kõrged luited, rannajärved, kuni 200-aastased ämblikmännid. Laulasmaa ja Kloogaranna vahel on väga huvitavaid uusmoodustisi – rannajärvi ehk laguune. Laguunide üks kallas on tihti järsk ja liivane, teine roostunud ja soine. Väga rikkalik on selliste veekogude linnustik. Kõltsu renoveeritud suvemõis särab oma täies ilus. Laulasmaa rannale tüüpiline on rikkalik kurdlehise roosi (rahvakeeli kartuliroos) levik kogu pikal rannaribal. Helisalu külaga on seotud sellised eesti kultuuriinimesed nagu L. Auster, E. Tamberg, J. Koha, E. Mägi, H. Kaljuste. Moreensaarele tekkinud Lohusalu küla asub Lohusalu poolsaare kauni looduse ja rändrahnude rüpes. Neeme tipus tuulte eest varjul paikneb sadam, kus suviti kuulsaid laupäevaseid tantsuõhtuid korraldatakse. Edasi liigume mööda Lohusalu lahe kallast, kus Eesti üks parimad supel-ja surfirandu asub. Meres näeme Lohusalu lahes madalikul laevavrakki. 1941. aasta 3. detsembril sõitis siin miinidele reisilaev “Jossif Stalin”. Järgnev Tornimäe astang on osa suurest klindineemikust Keila jõe klindilahe ja Laulasmaa vahel. Kohati kuni 10 m kõrguseni ulatuv astang moodustab karniise, lõhanguid ja varjulisi koopaid, millesse lõikuvad allikanired ja ojakesed. Mööda metsavaheteed sõidame endise liivakarjääri juurest lõunasse ja suundume Laulasmaa Puhkekeskusse.
Kokku läbime ratastel ca 15 km.
Laulasmaa Puhkekeskuses ootavad saun, majutus ja toekas maitsev õhtusöök ning lisasoovi korral meeskonnatöö- ja mänguprogramm. Majutus naridega tubades oma voodipesuga.
Teisel päeval saab peale hommikusööki korraldada seiklusraja läbimist või  ratastega sõita Treppoja ja Kõltsu mõisa kaudu Kloogaranda (3,5 km) ja sealt elektrirongiga kl.13.29 Tallinna.
On võimalik teisel päeval sõita ka Treppoja - Tuulna kaudu Kloogale, tutvuda Klooga alevi, järve, mõisa ja holokausti mälestusmärgiga ja Klooga jaamast sõita rongiga kl.13.36 Tallinna.

Paketi hind (sisaldab majutuse, õhtu - ja hommikusöögi ning 2 h sauna) a’ 13 EUR
Lisaks:
*
Giid-grupijuhi tellimine jalgrattamatkaks (alates raudteejaamast)  a’  4 EUR
*
Meeskonnatöö- ja mänguprogramm  3 h a’ 2 EUR
*
Seiklusraja läbimine (sisaldab nii madal- kui kõrgseiklusraja elemente)  a’ 4 EUR
Minimaalne grupi suurus 25
inimest (1 õpetaja tasuta)
Sobilik alates 10-st eluaastast

 

JALGRATTAMATK  Laulasmaa-Lohusalu-Keila-Joa radadel

Retk algab Kloogaranna raudteejaamast
Peamised huviobjektid teel: Lahepere lahe rand ja kõrged luited, rannajärved-laguunid, kuni 200-aastased ämblikmännid. Laulasmaa ja Kloogaranna vahel on väga huvitavaid uusmoodustisi - laguune. Laguunide üks kallas on tihti järsk ja liivane, teine roostunud ja soine. Väga rikkalik on selliste veekogude linnustik. Kõltsu kaunilt renoveeritud suvemõis. Laulasmaa rannale tüüpiline on rikkalik kurdlehise roosi (rahvakeeli kartuliroos) levik kogu pikal rannaribal. Helisalu külaga on seotud sellised eesti kultuuriinimesed nagu L. Auster, E. Tamberg, J. Koha, E. Mägi, H. Kaljuste. Moreensaarele tekkinud Lohusalu küla asub Lohusalu poolsaare kauni looduse ja rändrahnude rüpes. Neeme tipus tuulte eest varjul paikneb sadam, kus suviti kuulsaid laupäevaseid tantsuõhtuid korraldatakse. Edasi liigume mööda Lohusalu lahe kallast, kus eesti üks parimad supel-ja surfirandu asub. Meres näeme Lohusalu lahes madalikul laevavrakki. 1941. aasta 3. detsembril sõitis siin miinidele reisilaev “Jossif Stalin”. Järgnev Tornimäe astang on osa suurest klindineemikust Keila jõe klindilahe ja Laulasmaa vahel. Kohati kuni 10 m kõrguseni ulatuv astang moodustab karniise, lõhanguid ja varjulisi koopaid, millesse lõikuvad allikanired ja ojakesed. Meremõisas asuv Kabelimägi on sissejuhatuseks Keila-Joa pargile ning esindab Eestimaa mõisnikele omast perekonna matusepaika kaunilt kujundatud hauakividega ja paest laotud kabeliga. Keila jõel kuue meetri kõrguselt langev juga, Keila-Joa mõis ja hüdroelektrijaam pakuvad uudistamisrõõmu igal aastaajal. Mööda pangaalust varjurikast metsarada saab tagasi Laulasmaa Puhkekeskusse pöörduda. Kokku läbime ratastel ca 25 km.

Laulasmaa Puhkekeskuses ootavad saun, majutus ja toekas maitsev õhtusöök ning lisasoovi korral meeskonnatöö- ja mänguprogramm. Majutus naridega tubades oma voodipesuga. Teisel päeval saab peale hommikusööki läbida seiklusraja või ratastega sõita Treppoja ja Kõltsu mõisa kaudu Kloogaranda (3,5 km) ja sealt elektrirongiga Tallinna.
On võimalik teisel päeval sõita Treppoja - Tuulna kaudu Kloogale, tutvuda Klooga alevi, järve, mõisa ja holokausti mälestusmärgiga ja Klooga jaamast sõita kl.13.36 rongiga Tallinna.

Paketi hind (sisaldab majutuse, õhtu - ja hommikusöögi ning 2 h sauna) a’ 13 EUR
*
Giid-grupijuhi tellimine jalgrattamatkaks (alates raudteejaamast)  a’  4 EUR
*
Meeskonnatöö- ja mänguprogramm  3 h a’ 2 EUR
*
Seiklusraja läbimine (sisaldab nii madal- kui kõrgseiklusraja elemente)  a’ 4 EUR
Minimaalne grupi suurus 25 inimest (1 õpetaja tasuta)
Sobilik alates 12-st eluaastast

 

JALGRATTAMATK  PAKRI poolsaarelt Laulasmaale

Retke alustame Paldiskist, kuhu on Tallinnast elektrirongiga mugav ühendus.
(nt. Rong Tallinnast 10.49 - Paldiskis 12.02)
Retkel saab tutvuda järgmiste vaatamisväärsustega:
Paldiski linn. Peetri kindlus (Muulamäed). Uuga paekallas. Pakri tuletorn ja neem. Tuulepark. Leetse paekallas. Leetse mõis. Leetse supelrand ja pankrannik - sobilik koht puhkuseks ja pikniku pidamiseks. Nõukogude - aegsed militaarajatiste jäänused-raketibaasid ja sõjaväelaod. Kloogaranna poole sõites kohtab pangaastangul rohkesti väikseid jugasid, mis kevadel kenasti veerikkad on, suveks aga tavaliselt kuivavad nirekesteks. Mööda merekaldal tähistatud matkarada sõidetakse läbi Kersalu Kloogaranda, soovi korral on võimalus põigata sisse Klooga järve äärde ja holokausti mälestusmärgi juurde. Lahepere lahe rand ja luited, kinnikasvavad rannajärved-laguunid. Suundume mööda matkarada Laulasmaale.
Kokku läbime jalgratastel ca 28 km
Laulasmaa Puhkekeskuses ootab saun, toekas ja maitsev õhtusöök ning lisasoovi korral meeskonnatöö- ja mänguprogramm. Majutus naridega tubades oma voodipesuga. Teisel päeval saab peale hommikusööki läbida seiklusraja või ratastega sõita Kloogaranda (3,5 km) ja sealt elektrirongiga kl.13.29 Tallinna. Kes esimesel päeval ei külastanud Kloogat, võivad seda teha nüüd ja minna Klooga jaamas rongi peale kl.13.36

Paketi hind alates Paldiskist (sisaldab majutuse, õhtu - ja hommikusöögi ning sauna)
a’ 14 EUR
 - Giid-grupijuhi tellimine jalgrattamatkaks (alates raudteejaamast)  a’  4 EUR
 -
Meeskonnatöö- ja mänguprogramm  3 h a’ 2 EUR
 -
Seiklusraja läbimine (sisaldab nii madal- kui kõrgseiklusraja elemente)  a’ 4 EUR
 
Minimaalne grupi suurus 25 inimest (1 õpetaja tasuta)
 Sobilik alates 12-st eluaastast

K  KEVAD-SÜGISESED  SÜSTAÕPPE KOOLITUSRETKED
L   Lahepere lahe rannikul või Lohusalu rannal sisaldavad:

- süstaõpe algajale-alates varustuse tundmaõppimisest, süsta sisseminekust, - tasakaalu hoidmisest ja navigeerimisest kuni käitumiseni süsta     ümberminekul… 
Koolituse läbinutele süstasõit  merel ranniku lähedal.

Hind kokkuleppel
Sobilik alates 14-st eluaastast
 

 KEVAD-SÜGISESED SÜSTARETKED

    - PAKRI POOLSAARELE
    - ÜMBER LOHUSALU POOLSAARE
    - PAKRI POOLSAARE SÜSTARETK KOMBINEERITULT JALGRATTARETKEGA
  Hind kokkuleppel
  Sobilik alates 14-st eluaastast
 

HARIVAD  ja  LÕBUSAD TÖÖTOAD

Pakuvad toredate juhendajate Regina ja Kadrini käe all vaheldust matkmisele, spordile ja mängudele. 2011 a kevadest alates on meie juures Laulasmaal võimalik osa saada töötubades isetegemise rõõmust nii suurtel kui väikestel.

 

LÕBUS SEEBITEGU

Lihtne seebitegu

Isetehtud, hästilõhnav ja toreda kujuga seep muudab igapäevase kätepesu  lastele meeldivaks ja mänguliseks!

·         Seebitoas vaatame koos, millistest ainetest seep koosneb, mis annab      seebile värvi, lõhna, tekstuuri ja kuju

·         Räägime looduslikust ja kodusest kosmeetikast

·         Pakume isetegemise rõõmu

·         Osaleja saab teha ise oma seebi ja lisada sinna meelepäraseid koostisaineid

·         Isetehtud seep sobib ka suurepäraselt kingituseks

 

Töötuba kestab 1 tunni. Töötuba sobib lastele alates 5-st eluaastast. Kõik kasutatavad materjalid on looduslikud. Seebitegu toimub valmisseebimassi sulatamise teel. Tööprotsess on ohutu.

Töötoa maksumuseks kuni IV klassi lapsele on 4 € (valmistame 20 g seebi). Vanematele lastele 6 € (valmistame 30 g seebi).

HUULEVÕIDE VALMISTAMINE


        

Kas teadsid, et huulevõiet saab ka ise valmistada ja seda ainult looduslikest õlidest/rasvadest! Isetehtud, hästilõhnav ja huuli niisutav huulevõie sobib nii suurtele kui väikestele, nii tüdrukutele kui poistele! 

Huulevõide töötoas:

·      Räägime kodusest ja looduslikust kosmeetikast

·      Pakume isetegemise rõõmu

·      Valmistame huulevõide looduslikust kakaovõist, millele lisame mett, kookosrasva ja erinevaid eeterlikke õlisid

·      Iga laps saab oma valmistatud huulevõide koju kaasa.

Töötuba kestab ühe tunni ja sobib lastele alates 5-st eluaastast. Materjalidena kasutame ainult looduslikke koostisaineid. Tööprotsess on ohutu.

Töötoa maksumuseks lapsele on 4 €

MAGUS MARTSIPANI TÖÖTUBA

Ise voolitud ja värvitud martsipanimassist kujukesi saab kasutada nii kookide kui tubade kaunistamiseks.

Martsipani töötoas tutvustame erinevaid võimalusi, kuidas martsipanist kujukesi valmistada ja kuidas martsipani värvida. Omavalmistatud asjakesed saab iga osaleja töötoast kaasa.

Töötuba kestab 1 tunni. Töötuba sobib lastele alates 4-st eluaastast. Materjalidena kasutame martsipani massi ja erinevaid toiduvärve.

Töötoa maksumuseks kuni IV klassi lapsele on 5 €. Vanematele lastele 7 €
 

   

 

EHETE VALMISTAMISE TÖÖTUBA

Ise tehtud ehtest on alati rõõmu nii valmistajale endale, kui ka ehte kandjale! Töötoas saab laps valmistada ühe kauni ehte endale või hoopis kingituseks emale, vanaemale, õele või mõnele heale sõbrale.
Ehete valmistamise töötoas:

·    Tutvume helmeste, erinevate ehtematerjalide ja võimalustega ehete         valmistamisel

·    Pakume isetegemise rõõmu

·    Iga laps saab omavalmistatud ehte koju kaasa

·    Ehe sobib suurepäraselt kingituseks sünnipäevaks, emadepäevaks, jõuludeks või lihtsalt niisama kinkimiseks ja üllatuse valmistamiseks! 

Väiksematel lastel (alla 10 a.) on võimalus meisterdada kaelakee või käevõru. Suuremate laste puhul lisandub valikusse ka patsikummi kaunistamine helmestega ning kõrvarõngaste meisterdamise võimalus.
Töötuba kestab 1 tunni. Töötuba sobib lastele alates 4-st eluaastast. Materjalidena kasutame ehete valmistamisel erinevaid helmeid, traati, paela, tamiili ja valmisdetaile.

Töötoa maksumuseks kuni IV klassi lapsele on 5 €. Vanematele lastele 7 €.

 

meie poolt on ka kõik kasutatavad materjalid ning töövahendid.

Kollane/lillakas patsikumm  

 

     
webmaster